flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
10
quantity
Product details
Category
  • Product Name: Proximity Switch; Country of Manufacture: CHINA; Material: Plastic, Metal
  • Net Weight: 179g; Package Content: 1 x Proximity Switch,Some Installing Parts; Brand:
  • Model: E2K-C25ME1; Main Color: Gray, Yellow; Output: DC 6 - 36V,300mA
  • Detecting Distance: 25mm; Output Type: NPN NO(Normal Open)
  • Cable Length: 2M/6.5Ft; Body Size: 83 x 34mm/3.2" x 1.3"(L*D)